İNSANLARA, YAŞAM MERKEZLERİNE VE ŞEHİRLERE TEKNOLOJİ İLE DENEYİMİ HARMANLAYARAK TASARRUFLU VE KONFORLU YAŞAM ALANLARI EDİNMELERİNDE YARDIMCI OLUYORUZ 30 yıllık tecrübemizle firmamız Ulusoy İnşaat . ile yalıtım sektörüne hızlı bir giriş yapma hedefi içindeyiz. Daha önce üzerimize aldığımız işlerin sorumluluklarını referans alarak, iş yapabilme kapasitemizi bilerek ve geçmiş deneyimlerimizle yetkin, eğitimli personellerimizden güç alarak bu yola çıkmış bulunmaktayız. Firmamız, iç ve dış mekan olarak, bir yapının temelinden çatısına kadar su, ısı ve ses yalıtımı konusundaki tecrübelerimizle, gelişen teknolojiyi takip ederek hizmet vermeye başlamıştır. Yapıların temelden çatıya kadar olan kısımlarında iç ve dış, ıslak ve kuru alanlarının her aşamasına dair; su, ısı, ses yalıtımı; eğitimli, bilinçli, uzman teknik personel ve ekiplerle birlikte, ‘doğru ürün, doğru tespit ve doğru çözüm’ mottosuyla uygulanmaktadır. Yalıtım uygulamaları için, özgünlük ile birlikte yapılan yatırımın optimizasyonunu, malzeme, üretim ve detaylı çözümlerini ön planda tutarız.Geniş kullanıcı kitlelerinin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenen projelerimizde, işlevsellik, çevresel faktörler ve tüm diğer öğelerin bileşimiyle çözümler üretiriz.

ISI YALITIM NEDİR Isı, bir enerjidir ve farklı sıcaklıklara sahip mekânlarda; sıcaklığın yüksek olduğu taraftan düşük olduğu tarafa doğru geçme eğilimi gösterir. Yapılarımızın da iç ve dış mekan olarak ikiye ayrıldığı düşünülürse; bir ısı alışverişi ortaya çıkmaktadır. Yapılarımızdaki ısı kayıplarının azaltılması için bina kabuğunda, çatıda, döşemede ısıtılan; soğutulan ve ısıtılmayan, soğutulmayan hacimlerin arasında ve tesisatta yapılan işlemlere “ısı yalıtımı” denir. Uygulama ile kışın ısınmak, yazın da serinlemek için harcanan enerjinin azaltılması, daha konforlu bir ortamda yaşamak amacıyla bina kabuğunda, çatıda, döşemede ve tesisatta ısı geçiş ve kaybının azaltılmasına yönelik önlemlerin alınması ile konutlarımızın kışın sıcak ve konforlu, yazın serin ve ferah kalması sağlanır.

ISI YALITIMININ FAYDALARI Bilgi birikimini, deneyimini, gelişmekte olan ürün yelpazesiyle ve teknolojiyle harmanlayıp uygulamaya aktararak, sağlıklı, kusursuz ve teknik çözümler üreterek Türkiye ve uluslararası sahada en iyi olmayı hedeflemek.Ulusal ve uluslararası standartlara uygun kalitede malzeme ve kaliteli işçilik ile yapılacak ısı yalıtımı uygulaması neticesinde, binamızın ısıtılması ve soğutulması için harcanacak enerjide ve enerji için ayrılan bütçede %35 - %50’ye arasında tasarruf sağlanabilir. (Şekil 4) Yoğuşma riski azaltılarak küflenme vb.olaylar önlenir Dış duvarlarda ısıl gerilmeler azalır ve böylece sıcaklık sebebi ile oluşan çatlaklar engellenir. Yakıt tasarrufuna bağlı olarak ısıtma tesisatı ilk yatırım ve işletme masraflarında düşüşler elde edilir. Daha az yakıt kullanımı sonucunda hava kirliliği azalır. Mekânda düzenli dağılımda bir iç sıcaklık yaratarak ısıl konfor elde edilir. Duvar kalınlığında incelme ile birim alandan kazanç sağlanır.

 

 

Paylaş